Pronájem serveru

Pronájem serverů je služba, která vznikla z potřeby zákazníků umísťovat si své servery do kvalitních datacenter. Spolu s dalšími kvalitními službami datacenter byla právě konektivita ten hlavní důvod, proč vznikl pronájem serverů. Datacentra, jsou standardně připojené přímo do NIXu, tedy s páteřní konektivitou.

Původ vzniku pronájmu serverů

Problém obtížnosti konfigurace vlastních serverů a jejich neuniverzálnost při opravě vyřešil produkt pronájem serverů. Poskytovatelé či samotná datacentra nabídli konkrétní osvědčené sestavy, které zkrátily dobu zásahu na minimum díky dostupným náhradním dílům. Pronájem serverů umožnil zákazníkům vysoký komfort s odpadající starostí s obstaráváním hardwaru. Velkou výhodou také přináší nepřetržitá možnost přecházet z lepších serverů na horší a opačně pouze přechodem mezi tarify.

Pronájem serveru standardně nabízí nulové vstupní poplatky!

Rozdíl mezi pronájmem serverů a dedikovaným serverem

Častá otázka zákazníku na rozdíl pronájem serveru a službou dedikovaný server je poměrně špatně formulovaná. Rozdíl v podstatě neexistuje. Jsou to totožné služby. Ovšem za pronájem serveru se dá považovat i služba managed severy.

Rozdíl mezi pronájmem serverů a managed serverem

Jak již bylo řešeno, pronájem serverů je nadřazenou entitou dedikovaným a managed serverům. V podstatě je pronájem serveru používaný termín výhradně poptávajících, kteří si neosvojili názvy určené poskytovateli, kteří tyto služby označili a rozdělili na dedikované a managed servery.

Pronájem serveru a jeho základní parametry

Pronájem serveru vám poskytuje hardware pro vaši internetovou aplikaci či web. Velká výhoda pronájmu serveru je rozhodnutí na straně zákazníka, jaký software na serveru bude nainstalován. Ke službě je možné přikoupit práci technika, který může aktualizovat a spravovat server. Kvalitní pronájem serveru by měl obsahovat tyto služby:

  • umístění v datacentru s max. konektivitou
  • administrace serveru online s možností restartu a jiné
  • technická podpora a monitoring
  • servis a podpora do několika hodin
  • automatická záloha serveru
  • standardní služby datacentra